Protože nohy jsou půl těla a zkrácené svaly na nohou můžou vést (a často i vedou) k různým potížím. Těmi jsou bolesti v zádech, v kyčlích, v kolenou, v achilovkách, apod.

Soustava svalů a šlach totiž tvoří jeden celek, takže když je určitý problém v jednom místě, tak to ovlivňuje i ostatní části našeho těla. Například, nejznámější je pocit bolesti v zádech, která „vystřeluje“ až do nohy.

Funguje to také i obráceně, kdy nás bolí záda právě díky zkráceným svalům na nohou, nejčastěji tzv. svaly na zadní straně stehen. Známe to všichni. Svaly na nohou jsou tak ztuhlé a zkrácené, že stačí špatný předklon při práci nebo při přenášení běžných břemen a ozve se bolest ve stehnu, potažmo v hýždích nebo v zádech.

Svaly se zkracují v podstatě pořád, ať už ze sezení, tak i po zátěži při sportu. Jedinou obranou je svaly znovu a znovu protahovat.

Proto tradiční thajská masáž dbá také na důkladné protažení a uvolnění svalů a šlach na nohou. Preventivně tím pomáhá proti všem již zmiňovaným potížím se zkrácenými svaly.

Pozn.: k dobrému protažení nohou neslouží Thajská masáž nohou – ta je spíše na promasírování chodidel a uvolnění lýtek, ale je třeba se objednat na
Tradiční thajskou masáž celého těla
60 min./ 75 min./ 90 min./ 120 min.

baimai, thajska masaz